Prokurátor žiada v rámci akcie Víchrica pre sudcu Lindtnera aj podnikateľa Kollára dlhšiu väzbu

20. apríla 2021

20.4.2021 (Webnoviny.sk) – Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry žiada predĺženie väzobného stíhania pre obvinených v rámci akcie Víchrica. Informovala o tom televízia Joj na svojom spravodajskom portáli noviny.sk. Predĺženie väzby sa týka stíhaného už bývalého sudcu Richarda Molnára, sudcu Dávida Lindtnera a podnikateľa Miroslava Kollára.

Obvinení sú z brania úplatkov či zasahovania do nezávislosti súdu. O predĺžení väzby bude v utorok 27. apríla rozhodovať Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku.

Už tento piatok bude ŠTS v Banskej Bystrici rozhodovať aj o úprave obmedzení pre stíhaného sudcu Richarda Molnára a Moniky Jankovskej. Obaja boli stíhaní v prípade Víchrica. Začiatkom marca boli prepustení Najvyšším súdom na slobodu.

Viac k témam: akcia Víchrica, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Prokurátor žiada v rámci akcie Víchrica pre sudcu Lindtnera aj podnikateľa Kollára dlhšiu väzbu © SITA Všetky práva vyhradené.

Aktualizované: Slovensko opäť otvorí svoje hranice, odkedy a ako môžete cestovať?

„Musíme uvoľniť režim zákazu cestovania za rekreáciou, aby sme mohli koordinovať aktivity v rámci Európskej únie,“ spresnil Klus.  ...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*