Ruský nacionalista Girkin chcel vyzvať Putina v prezidentských voľbách, jeho väzbu tak predĺžili o šesť mesiacov

7. decembra 2023

7.12.2023 (SITA.sk) – Ruskému nacionalistovi Igorovi Girkinovi, ktorý vyhlásil, že chce vyzvať súčasného vodcu Vladimira Putina v marcových prezidentských voľbách, vo štvrtok predĺžili vyšetrovaciu väzbu o šesť mesiacov.

Ako referuje web news.sky.com, udialo sa tak presne v deň, keď ruskí zákonodarcovia určili, že nadchádzajúce prezidentské voľby sa budú konať 17. marca 2024.

Girkin je podľa ruských úradov obvinený z „verejných výziev na páchanie extrémistickej činnosti“. Ako na Telegrame uviedla jeho žena Miroslava, v júli prišli do Girkinovho domu agenti ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) a odviedli ho na neznáme miesto.

Girkin patril na spomenutej platforme Telegram medzi obľúbených blogerov a vojnových komentátorov. Hoci priznal, že podporuje vojnu na Ukrajine, kritizoval spôsob, akým sa invázia uskutočnila. Povedal dokonca, že Rusko „nemôže prežiť ďalších šesť rokov“ vlády Vladimira Putina.

Viac k témam: Prezidentské voľby v Rusku, Ruská opozícia, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Ruský nacionalista Girkin chcel vyzvať Putina v prezidentských voľbách, jeho väzbu tak predĺžili o šesť mesiacov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*