Tragédia na Rely Dakar, o život prišiel člen francúzskeho tímu PH Spot

14. January 2022

14.1.2022 (Webnoviny.sk) – Záverečný súťažný deň na motoristickej púštnej Rely Dakar v Saudskej Arábii priniesol aj jednu tragickú nehodu. Vo veku 20 rokov totiž prišiel o život francúzsky mechanik Quentin Lavalée z tímu PH Spot.

Jeho asistenčné vozidlo malo počas presunu do Džiddy kolíziu s nákladným vozidlom, ktoré nebolo súčasťou prestížneho motoristického podujatia. Tragédiu potvrdila miestna polícia aj organizátori Rely Dakar vyhlásením na sociálnych sieťach.

Viac šťastia mal druhý pasažier vo vozidle Belgičan Maxime Frére, ktorého s pomliaždeninami hrudníka a v oblasti brušnej dutiny transportovali do nemocnice v Džidde. Lavallée s Frérem sa starali o vozidlo Francúza Rudyho Jacquota, ktorý štartoval v kategórii Classic.

Rely Dakar si od svojho vzniku v roku 1979 vyžiadala niekoľko desiatok obetí, pričom len medzi jazdcami oficiálne údaje hovoria o 31 obetiach. Tou ostatnou bol vlani francúzsky motocyklista Pierre Cherpin.

Union zdravotná poisťovňa ako jediná prepláca diabetológom štyri nové výkony v oblasti edukácie pacientov

21.1.2022 (Webnoviny.sk) - Čím viac informácií pacient o svojom ochorení od lekára má, tým sa zvyšuje šanca na ovplyvnenie ochorenia, liečbu a vy...

Viac k témam: Rely Dakar, Tragická dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Tragédia na Rely Dakar, o život prišiel člen francúzskeho tímu PH Spot © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*