Útok v Christchurch: Obvinený Brenton sa priznal k terorizmu a vražde 51 ľudí

26. marca 2020

26.3.2020 (Webnoviny.sk) – Muž obvinený z vlaňajších útokov v mešitách v novozélandskom meste Christchurch priznal svoju vinu. Dvadsaťdeväťročný Brenton Tarrant sa priznal k vražde 51 ľudí, pokusu o vraždu ďalších 40 osôb a svoju vinu priznal aj v jednom bode obžaloby z terorizmu. Austrálčan pritom svoju vinu vo všetkých bodoch obžaloby predtým popieral a v júni sa s ním mal začať proces.

Termín súdneho konania s vynesením trestu zatiaľ nie je známy. Tarrant, ktorý sa na štvrtkovom pojednávaní pre pandémiu koronavírusu, aj so svojimi právnikmi objavil prostredníctvom videohovoru, je vo väzbe do 1. mája. Súd dúfa, že bude dovtedy schopný stanoviť dátum oznámenia trestu.

Streľba z 15. marca 2019 otriasla nielen Novým Zélandom, ale celým svetom. Vláda krajiny v reakcii na útoky sprísnila zákony týkajúce sa držby zbraní.

Viac k témam: Christchurch, mešita, súd, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Útok v Christchurch: Obvinený Brenton sa priznal k terorizmu a vražde 51 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Vodičovi už nebude pes na snowborde v aute prepínať pesničky, čelí obvineniu z ohrozovania pod vplyvom drog (video)

7.4.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia už pozná výsledky testov vodiča, ktorému podľa jeho slov pes v aute prepínal pesničky. Ako informovala košická krajská polícia, 31-ročný...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*