Z frontu na východe Ukrajiny sťahujú svoje zložky proruskí separatisti aj armáda

9. novembra 2019

9.11.2019 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská armáda a proruskí separatisti začali sťahovať svoje zložky a vybavenie z frontových pozícií na východe Ukrajiny. Odsun síl sa začal v sobotu na poludnie v oblasti pri obci Petrivske. Potvrdili to hovorca ukrajinskej armády Andrej Andrejev aj povstalecká tlačová agentúra DAN.

Stiahnutiu síl z okolia obce Petrivske predchádzali dva podobné odsuny. Sobotňajší ústup sa mal pritom uskutočniť už minulý víkend, ale Ukrajina ho odvolala, pretože podľa nej separatisti porušili prímerie.

Odsuny vojsk sú vnímané ako významný krok, ktorý by mohol viesť k summitu Ruska, Ukrajiny, Francúzska a Nemecka a následnému ukončeniu konfliktu na východe Ukrajiny. Ten si za päť rokov vyžiadal viac ako 13-tisíc mŕtvych.

Viac k témam: proruskí separatisti
Zdroj: Webnoviny.sk – Z frontu na východe Ukrajiny sťahujú svoje zložky proruskí separatisti aj armáda © SITA Všetky práva vyhradené.

Žlté vesty si pripomínajú svoje prvé výročie, polícia proti nim použila slzotvorný plyn

16.11.2019 (Webnoviny.sk) - Parížska polícia v sobotu použila slzotvorný plyn a vodné delo proti protestujúcim z hnutia žltých viest, ktoré si tento víkend pripomína prvé...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*