Zatvorené okresy, obchody, koniec návštev a týždne všetci doma. Čo nás čaká počas lockdownu v najbližšom období?

22. November 2021

Už dnes rokuje koalícia o podrobnostiach chystaného lockdownu. Ten sa má už týkať aj zaočkovaných, ktorí tak zrejme prídu o všetky výhody.

Vláda tento týždeň rozhoduje o tom, ako bude najbližšie týždne či mesiace vyzerať na Slovensku tvrdý lockdown. Podľa ministra zdravotníctva ho máme v prvom kole znášať tri týždne. Tentokrát už aj zaočkovaní či ľudia po prekonaní koronavírusu.

Minister informoval, že aj očkovaní ľudia v najviac postihnutých regiónoch žiadajú zaviesť lockdown, aby sa situácia zlepšila čím skôr. Ak by sa situácia nezlepšila, prídu ďalšie týždne, kedy budú Slováci zatvorení doma. Zníženie počtu ľudí na covidových lôžkach je ale menej pravdepodobné. Ako tvrdia odborníci, momentálna situácia sa v nemocniciach ukáže v negatívnom smere až s odstupom niekoľkých dní či týždňov.

O tom, ako má vyzerať lockdown, informoval Boris Kollár. Za vzor si máme brať susedné Rakúsko. Tým pádom sa zavrie celá krajina najprv na dvadsať dní, zakáže sa cestovanie medzi okresmi. Samozrejmosťou je zatvorenie obchodov, reštaurácií a ukončenie všetkých hromadných podujatí. Ľudia by sa nemali dostať ani do práce, ak to teda nie je úplne nevyhnutné. Platiť to bude pre zaočkovaných aj nezaočkovaných.

Slovenská pošta vydá poštovú známku Svetová výstava EXPO 2020 Dubai, jej motívom je reverz vzácnej arabskej mince (foto)

20.1.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenská pošta vydá v piatok 21. januára poštovú známku Svetová výstava EXPO 2020 Dubai s nominálno...

Daj vedieť svojím priateľom

4 komentárov na “Zatvorené okresy, obchody, koniec návštev a týždne všetci doma. Čo nás čaká počas lockdownu v najbližšom období?

 • ELENA says:

  SUHLAS !

 • ELENA says:

  POCKAT SI NA NICH ZA ROHOM

 • peloro says:

  chceli slovaci demokraciu štrngali klučmi otvorily brany do pekla chcely podnikat maju to čo chcely . prostituciu , nait kluby herne , mafiu , bezdomovcov , drogy , nech sa pači jebnuty slovaci nestažujte sa teras . budete pokusne miši a budete srat kocky od strachu doma

 • Miroslav Prokop says:

  Však to je cele choré. Porušenie zákona im nič nehovorí? Tu nepomôže nič iné ako generálny štrajk, ak ani to nie povihadzovat to z vidlami z parlamentu, ako hnoj z maštale. Zunu to to do občianskej vojny, Dementi.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*