Zelenskyj označil Putina za „chorého a cynického“ človeka, čo sa rozpráva sám so sebou

26. marca 2024

26.3.2024 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odmietol obvinenia ruského vodcu Vladimira Putina z účasti Ukrajiny na teroristickom útoku na predmestí Moskvy. Vraví, že podľa Putina sú teroristi všetci okrem neho.

„Putin sa dnes opäť rozprával sám so sebou a opäť to vysielali v televízii. Opäť obviňuje Ukrajinu. Choré a cynické stvorenie. Všetci sú teroristi, okrem seba, hoci on je ten, kto bol živí sa terorom dve desaťročia. On je ten jediný – najväčšie okno pre teror. On a jeho tajné služby. A keď bude preč, dopyt po terore a násilí zmizne s ním, pretože je to jeho požiadavka. Nikoho iného,“ uviedol Zelenskyj vo vyhlásení jeho kancelárie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok v Moskve (fotografie)

Zelenskyj zdôraznil, že teraz je mimoriadne dôležité venovať pozornosť tým, ktorí potrebujú podporu. Aj keď je podľa neho pre ľudí nepohodlné žiadať o pomoc druhých, treba sa venovať sebe, podporovať a nenechať ľudí s ťažkosťami samých.

Pri piatkovom útoku na koncertnú sieň v Krasnogorsku na okraji Moskvy prišlo o život 137 ľudí. Napriek tvrdeniam i dôkazom zahraničných spravodajských služieb, že za útokom stál Islamský štát, ruský režim sa to snažil využiť na propagandistické účely a pripísať spolupáchateľstvo Ukrajine.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Teroristický útok v Moskve, Ukrajinský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj označil Putina za „chorého a cynického“ človeka, čo sa rozpráva sám so sebou © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*