Americká donášková služba DoorDash prevezme firmu Wolt Enterprises, ide o transakciu za niekoľko miliárd eur

10. November 2021

10.11.2021 (Webnoviny.sk) – Americká donášková spoločnosť DoorDash dosiahla dohodu o prevzatí fínskej online donáškovej služby Wolt Enterprises. Celá transakcia sa uskutoční v akciách, pričom jej hodnota sa odhaduje na približne sedem miliárd eur.

„DoorDash a Wolt zdieľajú víziu vybudovania globálnej platformy pre miestny obchod, ktorý podporuje komunity, v ktorých pôsobíme,” povedal Tony Xu, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti DoorDash.

Akvizíciu musia schváliť regulačné úrady. Firmy odhadujú, že transakcia sa uzavrie v prvej polovici budúceho roka.

Firma DoorDash, ktorá vznikla v roku 2013, je technologickou spoločnosťou spájajúcou spotrebiteľov s ich obľúbenými miestnymi obchodníkmi vo viac ako sedemtisíc mestách v USA, Kanade, Austrálii a Japonsku. Donášková firma Wolt Enterprises vznikla v roku 2014 a v súčasnosti jej 4-tisíc zamestnancov pôsobí v 23 krajinách.

Horúca správa! Vláda v stredu uvoľnila ďalšie opatrenia pre zaočkovaných, reštaurácie budú opäť fungovať

Vláda sa v stredu dohodla na viacerých uvoľneniach opatrení počas lockdownu pre zaočkovaných. Ľuďom bez vakcíny sa naopak život ešte sťaží. ...

Viac k témam: Transakcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Americká donášková služba DoorDash prevezme firmu Wolt Enterprises, ide o transakciu za niekoľko miliárd eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*