Chcete byť úspešnou podnikateľkou? Založte si svoju spoločnosť s nami

19. januára 2020

Založenie spoločnosti môže byť jednoduchým aj zložitým procesom, čo samozrejme závisí od osoby, ktorá sa rozhodla tieto kroky podstúpiť. Vôľa, pevné nervy a dostatok sebavedomia sa vám určite zíde.

Nové založenie firmy je procesom, od ktorého bude závisieť ďalší vývoj spoločnosti, preto by ste nemali tieto úvodné kroky podceniť.  Ako pripravíte spoločnosť do jej života, od toho sa bude ďalej odvíjať vaše podnikanie a celá správa od administratívy až po riadenie zamestnancov.

Vybrať si musíte právnu formu

Najbežnejšou u nás je samozrejme „sročka“ a forma živnosti. Spoločnosť s ručením obmedzeným je právna forma, ktorá do istej miery umožňuje obmedzenie rizika vznikajúceho pri podnikateľskej činnosti. To je tiež asi najväčší dôvod pri rozhodovaní sa, či podnikať formou SZČO alebo SRO.

Fyzická alebo právnická osoba?

Na založenie spoločnosti ale potrebujete aj dobré miesto, ktorým môže byť výhodnejšie virtuálne sídlo. V začiatkoch sa zíde každá jedna rada, ktorá vám ušetrí počiatočné náklady a toto sídlo ňou určite je.

Pri založení spoločnosti notár spisuje zakladateľský dokument spoločnosti. V prípade, že má spoločnosť len jedného spoločníka, ide o Zakladateľskou listinu. V prípade viacerých spoločníkov ide o Spoločenskú zmluvu. Spoločnosť s.r.o. môže mať spoločníkov až 50, čím sa potom môže znížiť aj suma základného imania.

Kvalitná spoločnosť má tých najlepších zamestnancov

Nezabudnite si zaobstarať aj kvalitných a profesionálne zdatných zamestnancov, ktorý sa postarajú napríklad  o dobré vedenie účtovníctva. Finančný manažment si vyžaduje zodpovedný prístup a ľudí, ktorí ho vo svojom živote uplatňujú v každom jednom kroku. Pomôcť v ich hľadaní by vám mohli ľudské zdroje a personálny manažment.

Založenie spoločnosti a jej vedenie nie je rozhodnutím o kúpe nábytku, ktoré sa dá zo dňa na deň meniť, preto k tomuto procesu pristupujte naozaj s rozvahou.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*