Skip to content
-
Subscribe to our newsletter & never miss our best posts. Subscribe Now!
  • Facebook
  • X
  • TikTok
  • WhatsApp
Aktualizované.sk
Aktualizované.sk
  • Amerika
    • Severná Amerika
      • USA
      • Mexiko
    • Južná Amerika
  • Európa
    • Spojené kráľovstvo
    • Francúzsko
    • Nemecko
    • Rakúsko
    • Taliansko
    • Česká republika
    • Poľsko
    • Slovensko
      • Politika
      • Krimi
      • Počasie
      • Ekonomika
    • Maďarsko
    • Švédsko
    • Ukrajina
    • Rusko
  • Afrika
  • Ázia
    • Čína
    • India
    • Turecko
  • Austrália
  • Viac
    • Bývanie
    • Cestovanie
      • #najkrajšiakrajina
    • Auto-Moto
    • Zdravie
    • Consulting
    • Práca & Mzdy
    • Vzťahy
    • Recepty
    • O nás
      • Impresum
      • Pravidlá používania
      • GDPR
      • Reklama
      • Používanie AI v redakcii
      • Kontakt
  • Amerika
    • Severná Amerika
      • USA
      • Mexiko
    • Južná Amerika
  • Európa
    • Spojené kráľovstvo
    • Francúzsko
    • Nemecko
    • Rakúsko
    • Taliansko
    • Česká republika
    • Poľsko
    • Slovensko
      • Politika
      • Krimi
      • Počasie
      • Ekonomika
    • Maďarsko
    • Švédsko
    • Ukrajina
    • Rusko
  • Afrika
  • Ázia
    • Čína
    • India
    • Turecko
  • Austrália
  • Viac
    • Bývanie
    • Cestovanie
      • #najkrajšiakrajina
    • Auto-Moto
    • Zdravie
    • Consulting
    • Práca & Mzdy
    • Vzťahy
    • Recepty
    • O nás
      • Impresum
      • Pravidlá používania
      • GDPR
      • Reklama
      • Používanie AI v redakcii
      • Kontakt
Subscribe
Close

Search

Slovensko

Opitý vodič v Prešove nereagoval na výzvy policajtov a opakovane sa ich snažil zraziť, padli aj varovné výstrely

By SITA.sk
25. februára 2025
0
Doba čítania: 2 minúty/minút

25.2.2025 (SITA.sk) – Za jazdu pod vplyvom alkoholu, navyše v platnom zákaze, ale aj útok na policajtov obvinila polícia 31-ročného muža z Ukrajiny. Muž čelí obvineniu zo zločinu útoku na verejného činiteľa, spáchaného v súbehu s trestným činom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a s trestným činom marenie výkonu úradného rozhodnutia.

Snažil sa zraziť policajta

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, muž viedol v nedeľu o polnoci osobné vozidlo po Sabinovskej ulici v Prešove. Za volant si sadol napriek tomu, že mal uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá.

Policajná hliadka s vozidlom, za použitia zvukových a svetelných výstražných zariadení, vyzvala tohto vodiča, aby vozidlo zastavil. „Ani na opakované výzvy muž nereagoval. Práve naopak, zvýšil rýchlosť jazdy a snažil sa hliadke ujsť,“ opísala okolnosti Ligdayová.

Cestovanie

Neskôr muž vozidlo zastavil. „Službukonajúci policajt pristúpil k vozidlu muža a vyzval ho, aby z neho vystúpil. Ten ale výzvu nerešpektoval, s vozidlom sa pohol smerom k policajtovi, ktorý len vďaka ostražitosti a rýchlosti stihol uskočiť,“ uviedla hovorkyňa. Druhý policajt taktiež vyzýval vodiča, aby zastavil, inak použije služobnú zbraň.

„Vodič nereagoval. Policajt vystrelil do vzduchu varovné výstrely, no vodič stále nereagoval, a preto policajt vystrelil aj do pneumatík vozidla,“ opísala Ligdayová. Vodič napriek tomu s vozidlom pokračoval v jazde. Zastavil na Železničnej ulici v Prešove, kde sa celá situácia zopakovala.

Nerešpektoval opakované výzvy

„Vodič nerešpektoval opakované výzvy policajnej hliadky, aby vystúpil z vozidla a znovu sa s vozidlom snažil zraziť službukonajúceho policajta. Ten sa našťastie opäť útoku vyhol. Opätovne boli použité varovné výstrely do vzduchu i výstrely na kolesá unikajúceho vozidla,“ dodala policajná hovorkyňa s tým, že 31-ročný vodič sa ešte snažil pred hliadkou uniknúť, no musel zastaviť.

„Policajti vzhľadom na skutočnosť, že muž doposiaľ nereagoval na ich výzvy, ho za použitia donucovacích prostriedkov vybrali z vozidla,“ uviedla Ligdayová.

Ukrajinca podrobila polícia aj dychovej skúške. Výsledok presiahol 2,5 promile. Muž skončil v cele policajného zaistenia. Okresný vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie. S podnetom sa stotožnil aj okresný prokurátor a podal na Okresný súd v Prešove návrh na väzobné stíhanie obvineného.

Práca a mzdy - užitočné rady

Viac k témam: Alkohol za volantom, prešovská krajská policajná hovorkyňa, Zákaz šoférovania
Zdroj: SITA.sk – Opitý vodič v Prešove nereagoval na výzvy policajtov a opakovane sa ich snažil zraziť, padli aj varovné výstrely © SITA Všetky práva vyhradené.

Author

SITA.sk

Follow Me
Other Articles
Previous

Chlapček sa zranil sekerou a prišiel o prst, prípad vyšetruje polícia

Next

Študuj na top IT fakulte na Slovensku a staň sa IT špičkou!

No Comment! Be the first one.

Pridaj komentár Zrušiť odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Najnovšie články

  • Transfăgărășan: cesta cez srdce Rumunska, ktorú treba zažiť aspoň raz
  • SaS chce zásah proti údajným ruským agentom na ambasáde. Diplomacia reaguje: Nemáte jediný dôkaz
  • Obžalovaná z vraždy 8-ročného Fabiana prvýkrát prehovorila. Vysvetľovala aj jeho krv nájdenú vo svojom aute
  • Podvodníci „omladzujú“ dovážané autá falošnými dokladmi. Na jednom luxusnom vozidle môžu zarobiť desaťtisíce eur navyše
  • Indonézsky „Superman“ bojuje s požiarmi na Borneu. Tínedžer sa stal hrdinom internetu, krajina hlási vyše 200-tisíc spálených hektárov
  • Otec nechal 7-ročného syna samého na hore Fuji a pokračoval na vrchol. Polícia ho prinútila vrátiť sa
  • Nepokoje v migračnom centre v Grécku: Desiatky ľudí unikli cez plot, päť osôb skončilo v nemocnici
  • Nebezpečný škodca sa šíri východom Slovenska. Karanténa platí už v desiatkach obcí, obmedzenia zasahujú oveľa širšie územie
  • Vo Viedni operuje čisto ženský tím s robotom Da Vinci. Menšie rezy, menej krvi a rýchlejšie zotavenie
  • Pokus o vyhodenie bankomatu v Bratislave objasnili za pár dní. Trojicu Moldavcov zadržali v Rumunsku
Copyright 2026 — Aktualizované.sk. All rights reserved. Blogsy WordPress Theme
Prihlásiť sa