Prečo to ide ženám v biznise ľahšie?

19. januára 2020

Napriek veľkému prínosu žien k hospodárstvu a podnikaniu sú stále pomerne dosť diskriminované, a to dokonca aj vo vyspelých  krajinách, ako sú Spojené štáty. Ale aj ženy dokážu hrať v podnikateľskom sektore veľmi dôležitú úlohu a úspešne čeliť ťažkostiam a problémom. Prečo to v niektorých situáciách ženy zvládajú lepšie ako muži?

Môžu za to hormóny?

Ženský hormón estrogén pomáha odolávať negatívnym účinkom, ktoré na ženy pôsobia oveľa lepšie. Estrogén ovplyvňuje mnohé funkcie a pred stresom chráni nielen mozog, ale aj srdce, imunitný systém a iné orgány.

Estrogén má ochranný účinok, ktorý sa produkuje priamo v mozgových tkanivách, takže ženy zvládajú nápor povinností a vedia sa sústrediť na viaceré veci inak ako muži, ktorým to robí dosť často veľký problém.

Vatikán odmieta eutanázie či asistované samovraždy, považuje ich za „akt zabitia“

23.9.2020 (Webnoviny.sk) - Vatikán v utorok zdôraznil svoj neústupčivý odpor proti eutanázii a asistovaným samovraždám, pričom ich nazval "aktami zabitia". Učinil tak v n...

Takže ženy budú mať menej problémov aj pri svojom prvom novom zakladaní s.r.o. a všetkých činnostiach, ktoré s firmou budú súvisieť.

Vedia si to zorganizovať

Nikto predsa nie je všemocný a všetku prácu nedokáže zvládnuť sám. Určité prerozdelenie sa cení. Výhodný prenájom sídla vám ušetrí čas a peniaze, takže sa môžete venovať iným a dôležitejším veciam. No ľudský zdroj vás zasa odbremení od zvyšku náročnej práce.

Každý človek je ale iný a v práci je dôležité sa na konkrétne úlohy sústrediť bez ohľadu na to, aký typ temperamentu v sebe máte. Toto si ženy veľmi dobre uvedomujú a vo svojom okolí sa v profesionálnom živote obklopujú ľuďmi, od ktorých sa dá očakávať ten najlepší výkon a zodpovednosť.

A veľmi podobne na tom môžete byť aj vy. Dnes je rozbehnutie podnikania naozaj jednoduché, pretože mnohé veci vybavíte cez elektronické systémy a s pomocou služieb spoločností, ktoré hotové a predzaložené firmy s registračnými sídlami majú pre vás už pripravené. Tak to skúste. Byť ženou je predsa jednoduché, len treba vedieť, ako na to.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*