Skip to content
-
Subscribe to our newsletter & never miss our best posts. Subscribe Now!
  • Facebook
  • X
  • TikTok
  • WhatsApp
Aktualizované.sk
Aktualizované.sk
  • Amerika
    • Severná Amerika
      • USA
      • Mexiko
    • Južná Amerika
  • Európa
    • Spojené kráľovstvo
    • Francúzsko
    • Nemecko
    • Rakúsko
    • Taliansko
    • Česká republika
    • Poľsko
    • Slovensko
      • Politika
      • Krimi
      • Počasie
      • Ekonomika
    • Maďarsko
    • Švédsko
    • Ukrajina
    • Rusko
  • Afrika
  • Ázia
    • Čína
    • India
    • Turecko
  • Austrália
  • Viac
    • Bývanie
    • Cestovanie
      • #najkrajšiakrajina
    • Auto-Moto
    • Zdravie
    • Consulting
    • Práca & Mzdy
    • Vzťahy
    • Recepty
    • O nás
      • Impresum
      • Pravidlá používania
      • GDPR
      • Reklama
      • Používanie AI v redakcii
      • Kontakt
  • Amerika
    • Severná Amerika
      • USA
      • Mexiko
    • Južná Amerika
  • Európa
    • Spojené kráľovstvo
    • Francúzsko
    • Nemecko
    • Rakúsko
    • Taliansko
    • Česká republika
    • Poľsko
    • Slovensko
      • Politika
      • Krimi
      • Počasie
      • Ekonomika
    • Maďarsko
    • Švédsko
    • Ukrajina
    • Rusko
  • Afrika
  • Ázia
    • Čína
    • India
    • Turecko
  • Austrália
  • Viac
    • Bývanie
    • Cestovanie
      • #najkrajšiakrajina
    • Auto-Moto
    • Zdravie
    • Consulting
    • Práca & Mzdy
    • Vzťahy
    • Recepty
    • O nás
      • Impresum
      • Pravidlá používania
      • GDPR
      • Reklama
      • Používanie AI v redakcii
      • Kontakt
Subscribe
Close

Search

Slovensko

Štátna opera v Banskej Bystrici má nové vedenie, Šimkovičová vymenovala Ondreja Bernáta

By SITA.sk
8. januára 2026
0
Doba čítania: < 1 minúta

8.1.2026 (SITA.sk) – Štátnu operu v Banskej Bystrici povedie Ondrej Bernát, do funkcie ho vymenovala ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nom. SNS). Informovala o tom riaditeľka Odboru komunikácie Kancelárie ministerky kultúry Petra Demková.

Rezort kultúry hovorí o posilnení riadenia

Ako ďalej uviedla, šéfka rezortu kultúry pri tejto príležitosti navštívila Štátnu operu, stretla sa so zamestnancami inštitúcie a absolvovala aj pracovné rokovanie s vedením opery. „Počas návštevy sa ministerka oboznámila s aktuálnym fungovaním Štátnej opery, jej umeleckými plánmi, ekonomickou situáciou, ako aj s výzvami, ktorým inštitúcia v súčasnosti čelí,“ uviedla Demková.

Podľa ministerstva kultúry je vymenovanie nového riaditeľa dôležitým krokom k posilneniu riadenia inštitúcie, a tiež k zabezpečeniu jej dlhodobej udržateľnosti a umeleckej kvality. Šimkovičová deklarovala i pripravenosť aktívne riešiť v úzkej spolupráci s vedením Štátnej opery a odbornou verejnosťou všetky ekonomické a programové otázky, ktoré s fungovaním Štátnej opery.

Cestovanie

Návrat Šimona Svitka na umeleckú pozíciu

V prvej polovici decembra 2025 ministerstvo informovalo, že ku koncu daného roka skončí vo funkcii generálny riaditeľ Štátnej opery v Banskej Bystrici Šimon Svitok. Svitok podal k 31. decembru 2025 rezignáciu na svoju funkciu, a to z osobných dôvodov. Ako neskôr spresnila vedúca propagácie Štátnej opery Katarína Vollmannová, Svitkovu rezignáciu prijala ministerka kultúry Šimkovičová.

„Šimon Svitok bol do funkcie generálneho riaditeľa Štátnej opery menovaný ministerkou kultúry Slovenskej republiky a túto pozíciu zastával od júla 2024,“ pripomenula Vollmannová. Potvrdila, že Svitok sa po rezignácii vracia na svoju pôvodnú pracovnú pozíciu umeleckého riaditeľa opery a sólistu Štátnej opery. Rozhodnutie rezignovať na funkciu generálneho riaditeľa podľa jej slov urobil vyslovene z osobných dôvodov súvisiacich s dlhodobým pracovným tlakom a potrebou chrániť svoje zdravie.

Práca a mzdy - užitočné rady

Viac k témam: Ministerka kultúry SR, Viedenská štátna opera
Zdroj: SITA.sk – Štátna opera v Banskej Bystrici má nové vedenie, Šimkovičová vymenovala Ondreja Bernáta © SITA Všetky práva vyhradené.

Author

SITA.sk

Follow Me
Other Articles
Previous

Ministerstvo pod vedením Šimkovičovej nemá ambíciu a potrebuje reštart, liberáli kritizujú pôsobenie ministerky kultúry – VIDEO

Next

Samsung predstavuje prenosný projektor Freestyle+ s umelou inteligenciou

No Comment! Be the first one.

Pridaj komentár Zrušiť odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Najnovšie články

  • Žilinské divadlo znovu otvorilo pokladnicu. Do konca augusta sú septembrové lístky lacnejšie
  • Nález tretieho dronu mení vyšetrovanie útoku v Lipsku. Vedľa neho našli vojenskú výbušninu
  • Zjazd z Višňového do Vrútok je zatvorený, vodiči ho aj tak používajú. Navigácia ich posiela do zákazu
  • Nezvestnú Nemku na Malorke po troch týždňoch našli. Rodina riešila záhadnú fotografiu aj zmiznutého ex-partnera
  • Medvede v Turci zvyšujú tlak na odstrel. Huliak kritizuje tempo, starostovia žiadajú zmenu pravidiel
  • Tornádo spustošilo juh Francúzska: 41 zranených, stovky domov poškodené a tisíce ľudí bez elektriny
  • Oravský hrad má veľkú novinku. História ožíva v mobile, návštevníci sa stretnú aj s postavami v AR
  • Drogový zásah v Lučenci a Fiľakove: Polícia zaistila pervitín, marihuanu, BMW aj tisíce eur
  • Kamióny obchádzajú kolóny cez Semeteš. V úzkych zákrutách blokujú oba pruhy a vodiči musia cúvať
  • Talentovanú Annu zo Žiliny prijali na unikátne štúdium v Sydney. Bez 60-tisíc eur však nemusí nastúpiť
Copyright 2026 — Aktualizované.sk. All rights reserved. Blogsy WordPress Theme
Prihlásiť sa