Aktualizované: Zrútilo sa malé lietadlo nikto zo 6 ľudí na ňom neprežilo

9. júla 2023

Šesť ľudí prišlo o život pri nehode malého lietadla, ktoré sa počas druhého pokusu o pristátie v nepriaznivom počasí zrútilo do poľa a začalo horieť.

Incident sa odohral ešte v sobotu blízko kalifornského mesta Murrieta. Malé lietadlo Cessna C550, ktoré vzlietlo z Las Vegas, sa sa v hmle dvakrát pokúšalo o pristátie na letisku French Valley. Pilot podľa polície pre zlé počasie prakticky nič nevidel a riadil sa len pokynmi letového dispečera.

Lietadlo sa zrútilo na zem približne 150 metrov od začiatku pristávacej dráhy, na ktorú chcelo dosadnúť. Na palube lietadla sa nachádzalo šesť ľudí. Všetci pri náraze zahynuli.

Vyšetrovatelia amerického Národného úradu pre bezpečnosť v doprave (NTSB) uviedli, že lietadlo sa po náraze vznietilo. Plamene zachvátili celý stroj okrem chvostovej časti. Oheň spálil aj približne pol hektáru pôdy.

Komunikácia pilota a strediska riadenia letovej prevádzky bude predmetom vyšetrovania, oznámil NTSB.

Agentúra AP dodáva, že ide už o druhú smrteľnú nehodu, ku ktorej došlo na letisku French Valley za uplynulý týždeň. V utorok sa tam krátko po vzlete zrútilo jednomotorové lietadlo Cessna 172 na priľahlé parkovisko. Nehoda si vyžiadala jednu obeť a troch ranených.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*