Heger v spojitosti so zásahom na NAKA zdôrazňuje nezávislosť orgánov činných v trestnom konaní

10. júna 2021

10.6.2021 (Webnoviny.sk) – Predseda vlády Eduard Heger aj pri dnešnom zásahu inšpekcie Ministerstva vnútra SR na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) zdôraznil nezávislosť orgánov činných v trestnom konaní.

Povedal to počas zahraničnej cesty, na ktorej absolvoval stretnutie s poľským predsedom vlády Mateuszom Morawieckim a poľským prezidentom Andrzejom Dudom.

Heger považuje za dôležité, že polícia, prokuratúra a všetky ostatné zložky majú „rozviazané ruky“. Dôležité podľa neho je, aby konali v súlade so svojimi kompetenciami a zákonom.

Do centrály NAKA dnes prišli pracovníci inšpekcie ministerstva vnútra a zaistili niekoľko živých vyšetrovacích spisov, ktoré vyšetruje špeciálny tím Očistec. Inšpekcia má vyšetrovať podľa informácií Denníka N podozrenia Slovenskej informačnej služby, podľa ktorých sa v prípadoch manipulovalo s výpoveďami.

Do Chorvátska v piatok vyrazil prvý autovlak ZSSK a ÖBB, lôžkové vozne boli vypredané, k moru cestovalo aj 22 motoriek a 3 autá

21.6.2021 (Webnoviny.sk) - ZSSK spolu s ÖBB vypravili prvý autovlak do Splitu Vlak do Chorvátska bude premávať dvakrát týždenne počas celého l...

Viac k témam: akcia „Očistec“
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger v spojitosti so zásahom na NAKA zdôrazňuje nezávislosť orgánov činných v trestnom konaní © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*