Horúca správa! Opätovné uvoľnenie opatrení, zaočkovaní majú mať oveľa veselšie a voľnejšie Vianoce

10. decembra 2021

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský dnes informoval o opätovnom uvoľnení opatrení kvôli voľnejším Vianociam. Potešil hlavne zaočkovaných a prekonaných.

Vláda či konzílium odborníkov musí v posledných dňoch znášať mimoriadne silné útoky zo strany verejnosti. Dôvodom je zákaz návštev počas Vianoc, ktoré podľa platných nariadení a vyhlášok môžeme stráviť len doma s ľuďmi zo svojej domácnosti a úplne bez blízkych.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský dnes ale výrazne potešil Slovákov. Uvoľnenie opatrení, o ktorom sa rozhodne v najbližších dňoch, sa ma týkať aj tejto problematiky. Vianoce by sme tak mali mať aj s blízkymi. Pozor! Plánované uvoľnenie sa bude týkať len zaočkovaných a ľudí po prekonaní koronavírusu.

Konzílium odborníkov kritizuje nové opatrenia, ktoré sa prijali v súvislosti s aktuálnou epidemickou situáciou. V spoločnom vyhlásení, ktoré zaslalo TASR, uviedlo, že súbor prijatých opatrení vnímajú odborníci ako politické rozhodnutie, ktoré musia zdôvodniť a vysvetliť jeho autori.

„Naše návrhy obsahovali motivačné zvýhodnenie očkovaných, no zároveň zohľadňovali zlú epidemickú situáciu. Za nešťastné považujeme predčasné široké otvorenie obchodov a služieb výmenou za plošné zatvorenie škôl. Toto konzílium nenavrhovalo. Rovnako nenavrhovalo ani zákaz rodinných návštev,“ uviedli s tým, že pri rozsiahlom uvoľňovaní nie je takýto zákaz ani logický, ani vykonateľný.

V súvislosti s očakávaným nástupom ďalšej vlny pandémie spôsobenej omikron variantom nového koronavírusu apelujú na veľkú opatrnosť. Priveľké uvoľňovanie opatrení pri nízkej zaočkovanosti Slovenska proti ochoreniu COVID-19 považujú odborníci za veľmi rizikové.

Očkovanie naďalej považujú za najúčinnejší spôsob ochrany pred ochorením. Pripomenuli, že Slovensko, na rozdiel od mnohých krajín sveta, má zatiaľ vakcínu pripravenú a dostupnú pre každého.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*