Ukrajina musí vyhrať túto vojnu, vyhlásil Borrell a EÚ posiela ďalšiu vojenskú pomoc za 500 miliónov eur

23. januára 2023

23.1.2023 (Webnoviny.sk) – Európska únia (EÚ) v pondelok dosiahla dohodu o poskytnutí vojenskej pomoci Ukrajine v objeme 500 miliónov eur a dodatočnej pomoci na vojenský výcvik v hodnote 45 miliónov eur.

Vojenská pomoc

V pondelok to na tlačovej konferencii oznámil vysoký predstaviteľ Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Josep Borrell.

Celková európska vojenská pomoc pre Ukrajinu, ktorá prichádza prostredníctvom medzivládneho fondu EÚ, je podľa jeho slov už 3,6 miliardy eur. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Ukrajina vzdoruje ruskej agresii s „odvahou a odhodlaním,“ vyhlásil Borrell.

Systematické útoky

„Ukrajina musí vyhrať túto vojnu a my ju podporíme najlepším možným spôsobom,“ dodal. Celková podpora Ukrajiny, vrátane vojenskej, finančnej, ekonomickej a humanitárnej pomoci, podľa Borrella v súčasnosti predstavuje 49 miliárd eur.

„Rusko pokračuje v systematických barbarských útokoch na ukrajinské mestá, zabíja civilistov a ničí civilnú infraštruktúru. Nevideli sme žiadnu skutočnú ochotu Ruska ohľadom spravodlivého a udržateľného mieru,“ skonštatoval tiež šéf európskej diplomacie.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina musí vyhrať túto vojnu, vyhlásil Borrell a EÚ posiela ďalšiu vojenskú pomoc za 500 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*